Mobilne warsztaty naukowe alternatywnych systemów napędowych

Mobilne warsztaty naukowe alternatywnych systemów napędowych w Bartkowej już za nami! Stowarzyszenie STN i wolontariusze AGH Solar Boat Team serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom warsztatów za liczne przybycie i wspaniałą dyskusję. Reprezentanci ponad 100 Studenckich Kół Naukowych, którzy zjechali się do os. Stalownik w Bartkowej w dniach 21-23 października sprawili, że przeprowadzone warsztaty stały się niesamowitą okazją do wymiany doświadczeń techniczno-naukowych. Podczas warsztatów mieliśmy okazję zapoznać studentów wielu różnych kierunków z podstawami konstrukcji łodzi solarnych, wykorzystywanymi materiałami oraz technologiami ich produkcji, systemami sterowania czy rozwiązaniami zarządzania energią. W żeglarskim klimacie Jeziora Rożnowskiego uczestnicy warsztatów mieli okazję na własne oczy zobaczyć, jakich materiałów na co dzień używamy przy budowie łodzi. W ciągu całego spotkania nie zabrakło dyskusji na tematy wydajności i efektywności energetycznej łodzi, procesu infuzji, pracy hydroskrzydeł czy samej formy zawodów łodzi solarnych i  pozostałych zespołów z całego świata. Jeszcze raz dziękujemy za przybycie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania!

logo-malopolska-h-rgb-1

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Zdjęcia z wydarzenia można zobaczyć tutaj.